Automatyczne detekcja na Bojkowskiej poprawiona

3 miesiące temu spotkaliśmy z inspektorem Michałem Kondrusiewiczem z Referatu Centrum Sterowania Ruchem Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach, żeby podyskutować na temat pierwszego przejazdu dla rowerzystów z automatyczną detekcją rowerzystów w Gliwicach. W tym tygodnie zakończono wdrażanie naszych postulatów z tamtego spotkania.

Naszymi postulatami były:

  • zmiana kierunku wideodetektorów, tak aby rowerzysta był wykrywany prędzej,
  • likwidacja zielonej strzałki dla samochód wyjeżdżających z magazynu Tesco (strzałka opóźniała o kilka sekund zapalenie się zielonego dla rowerów),
  • zamontowanie tabliczek informujących o automatycznej detekcji.

Nasze postulaty zostały spełnione, w efekcie czego w większości przypadków rowerzysta może przejechać przez przejazd bez konieczności nawet zwalniania. Wyjątkiem są sytuacje kiedy ktoś wyjeżdża z magazynów Tesco, Panattoni Park lub kiedy ktoś samochód jadący z centrum chce skręcić w lewo do Tesco.

W Gliwicach funkcjonuje kilkanaście przejazdów dla rowerzystów wyposażonych w sygnalizację świetlną. Liczymy, że będą one sukcesywnie modernizowane, tak aby działać równie sprawnie jak to na ul. Bojkowskiej.

Prezes Gliwickiej Rady Rowerowej i radny dzielnicy Sikornik, w młodości członek Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, a na co dzień programista Smart City gliwickiej firmy Future Processing.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *