Otwarte spotkanie GRR nr 90 (audyt ul. Andersa)

Droga dla rowerów przy ul. Andersa

26 czerwca 2019 roku Gliwicka Rada Rowerowa przeprowadziła audyt nowo powstałej drogi dla rowerów przy ul. Andersa.

Podczas audytu poczyniono następujące obserwacje

 1. Wykonany został wyłącznie fragment na terenie gestii ZDM, część na terenie podległym pod MZUK nie została jeszcze wykonana.
 2. Końcówka przy ul. Czwartaków ma nawierzchnię z kostki, choć w projekcie był asfalt.
 3. Cześć z krawężników jest zbyt wysoka.
 4. Oznakowanie (zarówno pionowe i poziomie) jest chaotyczne i może wprowadzać w błąd.

Po audycie ustalono sposób zbierania podpisów do projektów rowerowych, które będą zgłoszone w ramach Śląskiego Budżetu Obywatelskiego.

Prezes Gliwickiej Rady Rowerowej i radny dzielnicy Sikornik, w młodości członek Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, a na co dzień programista Smart City gliwickiej firmy Future Processing.

1 komentarz do "Otwarte spotkanie GRR nr 90 (audyt ul. Andersa)"


 1. Cała ta zabawa ZDM-u w DDR przy ul. Andersa, to poprawienie starożytnej i źle utrzymanej trasy rowerowej prowadzącej od ul. Sowińskiego w stronę ul. Śliwki. teraz będzie nieco mniej starożytna i nadal fatalnie utrzymana i tylko wtajemniczeni mogą z niej skutecznie korzystać.
  W zasadzie DDR skręca w prawo przy sklepie mięsnym i nie ma żadnej końcówki do ul. Czwartaków. Po drogiej stronie ulicy jest jakiś ciąg pieszo-rowerowy od strony ul. Mieszka I, chociaż na tej ulicy jest ruch jednokierunkowy i praktycznie nie ma możliwości, żeby na tym ciągu pojawił się jakiś rower.
  Przy sklepie mięsnym jest znak ciągu pieszo-rowerowego, ale nie ma nigdzie jego odwołania, więc można śmiało jechać chodnikiem do al. Majowej, co chyba nie było intencją ZDM-u. Z drugiej strony nie ma znaków, więc powinno się jechać jezdnią, patrząc smętnie na rowerki namalowane tu i ówdzie na kolorowym chodniku.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *