Spotkanie nr 59

Podczas 59. spotkania dyskutowano na następujące tematy:

 1. Centrum Przesiadkowe – ponownie uznano iż najważniejsze jest uzyskanie rowerowej przejezdności w relacji północ-południe.
 2. Pieszy audyt okolic placu Piastów – stwierdzono iż czas przejścia przez plac Piastów po oddaniu DTŚ znacząco się wydłużył i konieczne są zmiany:
  1. Przywrócenie zlikwidowanych chodników (Częstochowska, Konarskiego i łącznik między Franciszkańską o Robotniczą).
  2. Przywrócenie zlikwidowanego przejścia dla pieszych (przez ul. Dworcową).
  3. Wydłużenie zielonego dla pieszych do końca czerwonego dla samochodów.
  4. Rezygnacja z zielonego dla samochodów kiedy ich nie ma
 3. Współpraca z firmą geoinformatyczną Smart Geomatic – trwają przygotowania mapy szlaków oraz nowej mapy infrastruktury.
 4. Bezpieczeństwa rowerzystów – postanowiono przygotować artykuł obejmujący statystyki policyjne oraz opis wybranych wypadków.
 5. Wdrażanie kontraruchu – Kuba z Zabrza na prośbę tamtejszego oficera rowerowego ma przygotować jakieś propozycje miejsc do pilotażu kontraruchu w Zabrzu. Postanowiono przy okazji przygotować drugą wersję raportu, która względem poprzedniej wersji będzie rozbudowany o studium przypadku w konurbacji górnośląskiej.
 6. Pismo w sprawie powołania metropolitalnego oficera rowerowego – postanowiono rozpocząć zbieranie podpisów przedstawicieli organizacji rowerowych z innych miast.
 7. Wymalowanie pasów ruchu dla rowerów na nadprzeciętnie szerokich ulicach – nie osiągnięto konsensu, czy i gdzie należy takie rozwiązania wprowadzić (poza miejscami gdzie ZDM się nie zgadza).
 8. Automatyczna detekcja rowerzystów przez sygnalizację świetlną na skrzyżowaniach zarządzanych przez GDDKiA – postanowiono dalej zabiegać o zmiany na skrzyżowaniu w Paniówkach.

Prezes Gliwickiej Rady Rowerowej. W latach 2005-2014 członek Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, w którym w 2006 roku uzyskał uprawnienie przodownika turystyki kolarskiej. Na co dzień programista w departamencie Smart City gliwickiej firmy Future Processing.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *