Gliwice mają „oficera rowerowego”!

Od 1 września w gliwickim Urzędzie Miasta mamy „oficera rowerowego”*, czyli urzędnika, który zajmuje się wyłącznie sprawami rowerowymi. Od kilku lat postulowaliśmy powołanie w Gliwicach takiej osoby, niezwykle cieszymy się, że nasz postulat został zrealizowany.

„Oficerem rowerowym” została pani Ewa Staszków, która już od 7 lat zajmowała się z ramienia UM sprawami rowerowymi, jednakże do tej pory sprawy rowerowe były jednymi z jej wielu obwiązków i nie były nawet wypisane na tabliczce przed jej pokojem. Poza rowerami pani Ewa zajmowała się wcześniej jeszcze: małą architekturą, ciągiami pieszymi poza pasem drogowym i wydawaniem zezwoleń na sprowadzenie zwłok z zagranicy. Od 1 września do obowiązków pani Ewy należy wyłącznie sprawy rowerowe, czyli utrzymanie:

  • Gliwickiego Roweru Miejskiego,
  • dróg rowerowych,
  • szlaków rowerowych,
  • stojaków rowerowych,
  • stacji naprawczych.

Skupienie wszystkich sprawach rowerowych u jednej osoby jest niezwykle ważne dla zapewnienia odpowiedniej koordynacji wszelkich działań, jednocześnie spraw rowerowych i rowerzystów jest coraz więcej, więc nie można zajmować się tym na dokładkę do innych obowiązków.

Pani Ewie życzymy powodzenia w działaniach na rzecz uczynienia Gliwic miastem bardziej przyjaznym dla rowerzystów i liczymy na dalszą owocną współpracę.

* oficjalnie pani Ewa nie jest „oficerem rowerowym”, jednakże zakres jej obowiązków pokrywa się z tym czym zwykle zajmują się oficerowie rowerowi.

Prezes Rowerowych Gliwic, radny dzielnicy Sikornik, współzałożyciel Śląskiej Koalicji Rowerowej oraz pomysłodawca Śląskiego Święta Rowerzysty. W młodości członek PTTK, a na co dzień programista gliwickiej firmy Future Processing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *