Aktualizacja mapy infrastruktury

Fragment mapy infrastruktury rowerowej autorstwa Gliwickiej Rady Rowerowej

W zeszłym miesiącu oddane do użytku zostały nowe drogi dla rowerów przy ulicach Błonie i Pocztowej, co pociągnęło za sobą aktualizację naszej mapy infrastruktury rowerowej. Korzystając z okazji postanowiliśmy wspólnie z firmą smart geomatic rozbudować mapę o dodatkowe warstwy.

Sygnalizacja świetlna dla rowerzystów

Pierwszą nowością jest warstwa prezentująca informacje o sygnalizatorach świetlnych dla rowerzystów wraz z informacją o rodzaju detekcji dla rowerzystów (automatyczna czy przyciski). Nadmiar sygnalizacji świetlnych, szczególnie w miejscach cechujących się małym ruchem, wydłuża czas przejazdu, co zniechęca do przemieszczenia się rowerem po mieście.

Na naszej mapie przejazdy dla rowerzystów z sygnalizacją świetlną oznaczone są symbolem sygnalizatora rowerowego z opcjonalną kamerką u góry.

Planowane inwestycje

Drugą nowością jest warstwa prezentująca planowane na najbliższe lata inwestycje rowerowe. Informacje o nich czerpiemy z Biuletynów Informacji Publicznych oraz korespondencji i spotkań z pracownikami Urzędu Miejskiego i Zarządu Dróg Miejskich.

Planowane inwestycje zaznaczone są przerywaną szarą linię, a po kliknięciu prezentowany jest bardziej szczegółowy opis danej inwestycji. Tę warstwę można wyłączyć klikając przybornik z warstwami, który znajduje się w prawym dolnym rogu.

Prezes Gliwickiej Rady Rowerowej i radny dzielnicy Sikornik, w młodości członek Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, a na co dzień programista Smart City gliwickiej firmy Future Processing.

2 komentarze do "Aktualizacja mapy infrastruktury"


  1. Hej, serio przy ul. Toszeckiej jest taki fragmencik DDR pomiędzy ul. Floriańską a Sztabu Powstańczego? Mieszkam tu i nie widzę żadnego oznakowania. Po remoncie w końcu zamontowano światła na skrzyżowaniu Toszecka-Floriańska, ale niestety zniknęły przy okazji przejazdy dla rowerów.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *