Planowana droga dla rowerów przy ul. Błonie

Budowa trasy rowerowej do Sośnicy jest najważniejszą inwestycją rowerową zeszłego i obecnego roku, jednakże nie jedyną. Na 2017 rok zaplanowano również budowę DDR przy ul. Błonie na odcinku pomiędzy giełdą a kopalnią „Sośnica”. Uczestniczyliśmy dzisiaj w konsultacjach odnośnie tej inwestycji.

Zaplanowana droga dla rowerów będzie znajdować się po zachodniej stronie ul. Błonie (od strony ul. Ceglarskiej). Będzie to dwukierunkowa, asfaltowa DDR połączona z chodnikiem z kostki brukowej. Przy okazji tej inwestycji wyremontowana zostanie również nawierzchnia jezdni oraz powstanie kanalizacja deszczowa. Planowany odcinek został oznaczony na mapie kolorem niebieskim, kolorem zielonym oznaczono istniejącą DDR, która powstała przy okazji budowy DTŚ, natomiast kolorem czerwonym odcinek powstający w ramach budowy trasy Centrum – Sośnica.

Podczas dzisiejszych konsultacji dyskutowaliśmy również o dalszym przebiegu tej DDR wzdłuż ulic Błonie i Pocztowej aż do ulicy Płażyńskiego, jednakże realizacja tego odcinka jest uzależniona od tego czy uda się pozyskać odpowiednie grunty.

Prezes Gliwickiej Rady Rowerowej i radny dzielnicy Sikornik, w młodości członek Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, a na co dzień programista Smart City gliwickiej firmy Future Processing.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *