Dziesiąty sezon GMK zamknięty

Gliwicka Masa Krytyczna na Dzień bez Samochodu (22 września 2018)

W piątek (7 grudnia) zakończyliśmy dziesiąty sezon Gliwickiej Masy Krytycznej. Był to jednocześnie drugi sezon GMK odkąd odpowiedzialność za Masę wzięła na siebie Gliwicka Rada Rowerowa.

Statystyki z 2018 roku

W 2018 roku odbyło się 12 przejazdów GMK, w których średnio uczestniczyło 78,7 osoby. Trzykrotnie udało się przebić liczbę 100 uczestników:

  • w czerwcu – 174 osoby (Śląskie Święto Rowerzysty),
  • w listopadzie – 167 osób (Nocna Masa Krytyczna),
  • we wrześniu – 137 osób (Dzień bez Samochodu).

Średnia długość trasy wyniosła 11,9 km. Najdłuższym przejazdem był oczywiście przejazd na Święto Rowerzysty (26,4 km), a najdłuższym przejazdem po Gliwicach był sierpniowy przejazd szlakiem rzeźb kwiatowych (16,3 km).

Podziękowania

Serdecznie dziękujemy rowerzystom z Wycieczek Rowerowych Śląsk oraz Zabrzańskiej Masy Krytycznej za pomoc w organizacji GMK. Dziękujemy również Wam – rowerzystom – za tak liczny udział w Masie, który jest najlepszym dowodem na to, że rozwój gliwickiej infrastruktury rowerowej jest konieczny.

Co w przyszłym roku?

Na 2019 roku zaplanowaliśmy 9 przejazdów, z których pierwszy odbędzie się w piątek 5 kwietnia. Podobnie jak w tym roku planujemy uczestniczyć w Święcie Rowerzysty i Odjazdowym Bibliotekarzu. Mam też jeden nowy pomysł, ale dopiero okaże się, czy uda nam się go zrealizować.

Prezes Gliwickiej Rady Rowerowej i radny dzielnicy Sikornik, w młodości członek Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, a na co dzień programista Smart City gliwickiej firmy Future Processing.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *