Spotkanie nr 55

Spotkanie zespołu do spraw polityki rowerowej nr 55.

 1. Rozwinęła się dyskusja o coraz większej ilości rowerzystów na gliwickich chodnikach.
 2. Przedyskutowano projekt przebudowy skrzyżowania Dworcowa – Jana Pawła II – Mikołowska na podstawie przekazanych przez ZDM materiałów.
 3. Tomek Herud i Radek Truś omówili spotkanie 03.04.2017 w ZDM, poświęcone głównie możliwościom poprawek w projektach remontu skrzyżowań. Ogólnie było konkretnie, miło i obiecująco. Są nadzieje na dalszą owocną współpracę. Kolejne spotkanie za 3 tygodnie.
 4. ZDM zasugerował, żeby zespół wystąpił o zgodę do Lasów Państwowych na poprowadzenie drogi rowerowej wzdłuż ulicy Toszeckiej – oddalonej od szosy. Ustalono, że wystąpimy o to do Prezydenta Miasta – jako właściwego wnioskodawcy.
 5. Po krótkim sprawozdaniu zarządu zespołu z kadencji 2015-17 przeprowadzono wybory do zarządu kolejnej kadencji, który ukształtował się następująco:
  1. Przewodniczący – Witold Kapuściński
  2. Wiceprzewodniczący – Radosław Truś
  3. Sekretarz – Tomasz Herud
  4. Członek ds. promocji – Ewa Lutogniewska
  5. Członek ds. standardów infrastruktury rowerowej – Piotr Rościszewski
 6. Obiecująco wypadł start gliwickiego roweru miejskiego. Warto go nadal propagować, może powstaną kolejne stacje w tym stacje sponsorskie.
 7. Ewa Lutogniewska poinformowała o stanie realizacji projektu „Żywa Ulica” – nie mamy zgody UM na ulicę Zwycięstwa, ale wciąż są szanse na wykonanie przedsięwzięcia w Gliwicach (na pewno odbędzie się w Warszawie i Krakowie). Trzeba zebrać jeszcze konieczną kwotę funduszy w zbiórce internetowej.
 8. Omówiono regulamin konkursu – „Firma przyjazna rowerzystom” – trzeba go dopracować i jak najszybciej ogłosić. Rozwiązanie we wrześniu w tygodniu zrównoważonego transportu.
 9. Przygotowano wnioski zgłoszenia SGRR do konkursu Liderów Społecznych w kategorii „Debiut Roku” i „Organizacja Roku”.

Wiceprezes Gliwickiej Rady Rowerowej oraz pomysłodawca jej utworzenia, przodownik turystyki kolarskiej, instruktor przewodnictwa i krajoznawstwa, aktywista Oddziału Uczelnianego PTTK, zawodowo lekarz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *