Spotkanie nr 53

Spotkanie zespołu do spraw polityki rowerowej nr 53.

  1. Głównym tematem spotkania był budżet obywatelski. Poszczególne zadania dla każdego osiedla przygotował Tomek Herud. Wybrano zadania do realizacji.
  2. W związku z kolejnymi planowanymi przebudowy skrzyżowań wystosujemy pisma z uwagami do ZDM (skrzyżowania Andersa/Płowiecka, Tarnogórska).
  3. Adam Kowalski przedstawił ideę torów PUMPTRACK – zaproponowano takie tory do realizacji w budżecie obywatelskim dla Parku Chrobrego, Parku Leśnego, lotniska i bulwarów nad Ostropką. Warto zaplanować taki rozmiar inwestycji, aby nie musiał podlegać przetargowi, żeby można było wybrać firmę specjalistyczną i znającą się na rzeczy.
  4. Radek Truś zaproponował wnioskowanie o budowę traktu pieszo-rowerowego w ciągu ulicy Kozielskiej między Starymi Gliwicami a Brzezinką na wysokości Lasu Dąbrowa. Wąski nasyp bez poboczy, ograniczony barierami energochłonnymi stwarza zagrożenie dla pieszych i rowerzystów – a jest to uczęszczany kierunek.
  5. Andrzej Parecki zaproponował, żeby wnioskować do ZDM o przekwalifikowanie dróg rowerowych o kiepskiej nawierzchni lub niedostosowanych wjazdach/zjazdach na chodniki z dopuszczeniem ruchu rowerowego, żeby rowerzyści nie musieli jechać złą drogą rowerową. Temat do przemyślenia – żeby nie wyszło gorzej niż jest.

Pomysłodawca utworzenia Gliwickiej Rady Rowerowej oraz jej Wiceprezes w latach 2018-2022, przodownik turystyki kolarskiej, instruktor przewodnictwa i krajoznawstwa, aktywista Oddziału Uczelnianego PTTK, zawodowo lekarz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *