Spotkanie nr 52 (wykład nr 13)

Spotkanie zespołu do spraw polityki rowerowej nr 52. Podczas spotkania odbył się wykład „Gliwicki Budżet Obywatelski dla rowerów”.

Przebieg spotkania:

  1. Andrzej Parecki omówił system komunikacji internetowej SLACK na potrzeby bieżącej komunikacji GRR.
  2. Przedyskutowano krytycznie odpowiedź UM dotyczącą DDR Centrum-Sośnica. Odpowiedzi w kilku miejscach są nie do przyjęcia. Zadecydowano o spotkaniu z urzędnikiem prowadzącym sprawę, uzyskanie dostępu do dokumentów, na które się powołuje UM oraz przedstawienie słuszności naszych argumentów.
  3. Ewa Lutogniewska, Andrzej Parecki i Tomek Herud opowiedzieli o przebiegu zebrania Komisji Gospodarki Komunalnej RM. Ogólnie atmosfera przyjazna rowerzystom, zawnioskowano o kontraruch na Starówce.
  4. Przedyskutowano sprawę zalodzenia dróg rowerowych i możliwości skłonienia miasta do ich oczyszczania lub posypywania solą.
  5. Sprawa roweru miejskiego w Gliwicac: Odrzucono odwołanie BIKE U i ostatecznie firmą realizującą temat jest NEXTBIKE. Są chętni do współpracy z GRR. Proponujemy spotkania trójstronne wraz z przedstawicielem UM.
  6. Radek Truś zaproponował wnioskowanie o kontraruch lub kontrapas w jednokierunkowym południowym odcinku ulicy Dzierżona, który obecnie sprawia sporą niedogodność rowerzystom jadącym od strony lotniska.
  7. Tomek Herud przedstawił prelekcję o tematach rowerowych w gliwickim budżecie obywatelskim 2016-2017 i możliwościach w kolejnym 2018 roku. Po dyskusji zadecydowano, że kolejne spotkanie będzie poświęcone właśnie opracowaniu projektów zadań do budżetu obywatelskiego 2018.

Wiceprezes Gliwickiej Rady Rowerowej oraz pomysłodawca jej utworzenia, przodownik turystyki kolarskiej, instruktor przewodnictwa i krajoznawstwa, aktywista Oddziału Uczelnianego PTTK, zawodowo lekarz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *