Spotkanie nr 28

Spotkanie Gliwickiej Rady Rowerowej nr 28.

 1. Piotr Rościszewski zaprezentował wykład: „Infrastruktura rowerowa na rozdrożach, czyli skrzyżowania, przejazdy, zjazdy – czym to się różni?”. Po wykładzie rozwinęła się dyskusja z udziałem gości.
 2. Witek Czempiel przedstawił projekt regulaminu konkursu „Firma przyjazna rowerzystom”. Radek Truś zaprezentował wersję skróconą. Przyjęto obie wersje – będą prezentowane w zależności od potrzeb. Nagrodowe statuetki wykona Witek Kapuściński z materiałów dostarczonych przez Witka Czempiela. Zakończenie konkursu planowane jest we wrześniu w czasie tygodnia zrównoważonego transportu. Trzeba skontaktować się z UM, czy miasto planuje jakieś imprezy w tym czasie i ewentualnie podjąć współpracę w tym kierunku.
 3. Witek Czempiel poinformował o tegorocznej Gliwickiej Grze Rowerowej w dniu 18 kwietnia – zastanowimy się nad formą udziału GRR.
 4. Przy okazji powróciła stara sprawa słupa energetycznego stojącego na środku drogi rowerowej przy Gliwickim Teatrze Muzycznym. Napiszemy oficjalne pismo do Miasta z wnioskiem o jego usunięcie ze względów bezpieczeństwa.
 5. GRR poparła Radosława Trusia jako kandydata do Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.
 6. Przeprowadzono wybory nowych władz GRR na kolejną kadencję.
  1. Przewodniczący – Witold Kapuściński
  2. Wiceprzewodniczący – Bartosz Wojtynek
  3. Sekretarz – Radosław Truś
  4. Członek ds. promocji – Ewa Lutogniewska
  5. Członek – Andrzej Parecki

Wiceprzewodniczący gliwickiego zespołu ds. polityki rowerowej, a w latach 2013-2017 jego sekretarz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *