Spotkanie nr 23

Spotkanie Gliwickiej Rady Rowerowej nr 23.

  1. Nie wszystkie prace dotyczące gliwickich dróg rowerowych będą wykonywane w ramach inwestycji, często w ramach remontów. Można się spodziewać, że nie wszystkie będą też zgodne ze standardami ze względów głównie finansowych.
  2. Witek Czempiel jest w trakcie opracowywania regulaminu nagrody „Firma przyjazna rowerzystom”. Pozostaje w kontakcie z oficerem rowerowym z Trójmiasta, gdzie taka nagroda już działa.
  3. Ewa Lutogniewska opowiedziała o swoim udziale w Veloforum we Lwowie. Nawiązała kontakty z różnymi osobami, między innymi z oficerem rowerowym z Lublina. Miasto to sprzyja rowerzystom, widać inwestycje w tym zakresie. Działający przy Prezydencie Miasta Michał Przepiórka może przyjechać do Gliwic, żeby opowiedzieć o rozwiązaniach i praktykach rowerowych w Lublinie. Istnieje potrzeba zorganizowania spotkania z w/w lub inną osobą działającą poza Gliwicami, żeby naświetlić możliwości działania oficera rowerowego w mieście. Trzeba na nie zaprosić osoby z UM i ZDM. W dyskusji podniesiono konieczność starania się o utworzenie w Gliwicach stanowiska oficera rowerowego, najlepiej bezpośrednio pod Prezydentem Miasta.
  4. Trzeba zorientować się w UM na temat projektu przebudowy skrzyżowania Dworcowa-Mikołowska-Jana Pawła II, czy sprawy rowerowe są tam właściwie ujęte.
  5. W związku z przebudową dworca PKP skierujemy pismo do UM z pytaniem jak rozwiązane są tam sprawy dróg rowerowych i parkingów dla rowerów, skoro ma tam powstać centrum przesiadkowe.
  6. Ewa Lutogniewska wspomniała o możliwości przywozu do Gliwic duńskiej wystawy rowerowej, krążącej ostatnio po Polsce. Jest darmowa, tylko trzeba załatwić transport. Można ją wystawić na terenie miejskim lub akademickim. Ewa rozpozna temat.
  7. Ewa Lutogniewska zobowiązała się do prac nad promocją GRR w mediach i w środowisku Gliwic.

Wiceprezes Gliwickiej Rady Rowerowej oraz pomysłodawca jej utworzenia, przodownik turystyki kolarskiej, instruktor przewodnictwa i krajoznawstwa, aktywista Oddziału Uczelnianego PTTK, zawodowo lekarz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *