GZM zainteresowana sprawami rowerów, ale bez konkretów

Ponad 2 miesiące temu organizacje rowerowe ze Śląska i Zagłębia przesłały do powstającej wówczas metropolii pismo zachęcające GZM do zainteresowania się sprawami rowerowymi. Otrzymaliśmy wczoraj na nie odpowiedź.

Odpowiedź GZM

W odpowiedzi na Państwa pismo dot. „Polityki rowerowej powstającego związku metropolitalnego”, serdecznie dziękuję za przesłane sugestie. Chciałbym poinformować, że Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia dostrzega znaczenie transportu rowerowego, jako środka komunikacji zbiorowej.  Jest to również istotny i ekologiczny środek służący rekreacji i tym samym służący kształtowaniu zdrowego społeczeństwa. Informuję, że Zarząd GZM rozważa powołanie „oficera rowerowego”.  Zamierzamy również korzystać z rozwiązań opracowanych przez Górnośląski Związek Metropolitalny zawartych w „Standardach i wytycznych kształtowania infrastruktury rowerowej”.

Z poważaniem
Grzegorz Kwitek
Członek Zarządu

Komentarz GRR

Cieszą nas miłe słowa członka zarządu GZM, jednakże liczyliśmy na bardziej konkretne odniesienie się do naszych postulatów związanych z budową metropolitalnych dróg rowerowych czy metropolitalnej wypożyczalni rowerów.

Wraz z przedstawicielami pozostałych organizacji rowerowych ze Śląska i Zagłębia postanowiliśmy, że będziemy chcieli spotkać się z przedstawicielami GZM, żeby porozmawiać o problemach rowerzystów w naszej konurbacji.

Prezes Rowerowych Gliwic, radny dzielnicy Sikornik, współzałożyciel Śląskiej Koalicji Rowerowej oraz pomysłodawca Śląskiego Święta Rowerzysty. W młodości członek PTTK, a na co dzień programista gliwickiej firmy Future Processing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *