Metropolia

1 lipca 2017 powstała Górnośląska-Zagłębiowska Metropolia. Nie wyobrażamy sobie aby GZM mógł nie podjąć tematu metropolitalnej wypożyczalni rowerów czy metropolitalnych dróg rowerowych. Wraz z innymi organizacjami z naszej metropolii lobbujemy, żeby tak się stało.

Stacja Gliwickiego Roweru Miejskiego przed Wydziałem Budownictwa

W czerwcu na terenie konurbacji górnośląskiej funkcjonowało 5 niezależnych systemów wypożyczania rowerów. Zebraliśmy ich statystki, żeby łatwiej móc porównać popularność poszczególnych systemów, jak i stacji. Czytaj więcej Jak GRM wypada na tle systemów w sąsiednich miastach?

Stacja Gliwickiego Roweru Miejskiego przed Wydziałem Budownictwa

W zeszłym tygodniu Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia ogłosiła dialog techniczny do zadania „Rower metropolitalny: system wypożyczalni rowerów w GZM”. W najbliższy wtorek na spotkaniu w Urzędzie Metropolitalnym Federacja Organizacji Rowerowych GZM przedstawi naszą wizję systemy metropolitalnych wypożyczalni rowerów. Oto ona. Czytaj więcej Jakie powinny być metropolitalne wypożyczalnie rowerów?

Autor zdjęcia: Mach240390 (Praca własna) [GFDL lub CC BY 4.0], Wikimedia Commons

GZM wczoraj na swoim oficjalnym profilu na FB pochwalił się swoimi planami na 2018 rok, przy okazji publikując nieco więcej informacji o planowanych wypożyczalniach rowerów niż miało to miejsce w projekcie uchwały budżetowej na 2018 rok. Czytaj więcej Jakie będą metropolitalne wypożyczalnie rowerów?