Uczniowie kręcą kilometry dla kolegi

Uczniowie uczestniczący w wyprawie

Ośmioro uczniów ze Szkolnego Klubu 80 przy Szkole Podstawowej nr 21 w Gliwicach już 26 maja wyruszy w podróż rowerową z Gliwic do Międzyzdrojów. Podejmując wyzwanie uczniowie chcą pomóc ośmioletniemu Filipowi zmagającemu się z autyzmem, stąd też nazwa wydarzenia „Kręcimy kilometry dla Filipa – prostujemy autyzm”.
Przed Leną (7 lat), Hanią (9 lat), Adrianem (10 lat), Pawłem, Mateuszem M. i Olivierem (po 12 lat) oraz Mateuszem K. i Szymonem (po 14 lat) będzie do przejechania trasa o długości 700 kilometrów. Planują pokonać ją w 9 dni, przejeżdżając po drodze przez Kluczbork, Zduny, Poznań, Czarnków, Wałcz, Połczyn Zdrój i Kołobrzeg.

Celem akcji jest pomoc w przełamywaniu barier i zachęcenie osób autystycznych do aktywności. Uczniowie na co dzień uczęszczają do szkoły integracyjnej, gdzie na co dzień mają styczność z osobami chorymi na autyzm. Realizując trasę planują podjąć integrację poprzez walkę z przeciwnościami.

Zakończenie akcji przewidziane jest na 3 czerwca, kiedy to ekipa rowerzystów wróci do Gliwic. Jesteśmy pod wrażeniem odwagi uczniów i życzymy powodzenia!

Źródła:

Wiceprezes Gliwickiej Rady Rowerowej. Absolwentka studiów magisterskich na kierunku zrównoważone zarządzanie miastem. Pasje związane z funkcjonowaniem miasta rozwija działając w organizacjach społecznych oraz pracując w firmie badawczej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *