Głosuję na projekt „Droga rowerowa”

Dzisiaj rozpoczęło się głosowanie w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego. Zachęcamy wszystkich rowerzystów do głosowania na wniosek nr 062, czyli „Drogę rowerową”.

Opis projektu

Wizualizacja proponowanej DDR

Rekomendowane przez nas zadanie dotyczy drogi dla rowerów łączącej drogę dla rowerów przy ul. Tarnogórskiej z ul. Przydrożną. Proponowana przez nas DDR biegłaby wzdłuż jednej z łącznic umożliwiających wjazd na DK88, a jej długość to około 200 m.

Obecnie znajduje się tam wyłącznie wąski i bardzo zniszczony chodnik. Koszt tej inwestycji to 210 tys. zł (budżet osiedla to 217 tys. zł).

Link do wniosku.

Najważniejsze zasady głosowania

  • Głosowanie trwa od 2 do 23 września,
  • Głosować mogą wszyscy mieszkańcy Gliwic (nie ma wymogu bycia zameldowanym),
  • Głosuje się na jeden projekt dzielnicowy i jeden projekt ogólnomiejski,
  • Można głosować na projekt z dowolnej dzielnicy,
  • Głos może zostać oddany elektronicznie (gliwice.eu/ankieta_budzet_2020) lub w formie papierowej (Urząd Miejski lub dowolna biblioteka).

Dlaczego warto głosować na projekty rowerowe?

Jako mieszkańcy mamy bardzo ograniczone możliwości wpływania na co będzie przeznaczony ponad miliardowy budżet Gliwic. Wybory są raz na 5 lat, a tematyka rowerowa nigdy nie była istotnym punktem kampanii wyborczej. Masy Krytyczne, poza kilkoma największymi miastami w Polsce, nie robią na rządzących żadnego wrażenia. Rowerowe referendum było do tej pory przeprowadzone wyłącznie w Krakowie i to tylko przy okazji referendum w sprawie budowy metra.

Pozostaje Budżet Obywatelski, gdzie projekty rowerowe są co prawda bardzo malutkie, ale tutaj nie tylko chodzi o samą ich realizację, ale również o jasny sygnał dla władz Gliwic, że obecna skala inwestycji rowerowych jest zdecydowania zbyt mała.

Prezes Rowerowych Gliwic, radny dzielnicy Sikornik, współzałożyciel Śląskiej Koalicji Rowerowej oraz pomysłodawca Śląskiego Święta Rowerzysty. W młodości członek PTTK, a na co dzień programista gliwickiej firmy Future Processing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *